baskanin-mesaji-header

BAŞKAN’IN MESAJI

Mustafakemalpaşa Sanayi ve Ticaret Odası Meclisi olarak 14.04.2017 tarihinde ilk meclis toplantısını icra ederek meclis başkanlığını ve yönetim kurulumuzu belirledik.

Memlekete hizmet anlayışıyla çıktığımız bu yolda bizlere inanan, güvenen ve dualarını esirgemeyen tüm meclis üyesi ve meslek komitelerinde görev alan arkadaşlarımıza, üyelerimize ve dostlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Bize verilen bu kutlu görevde şahsım, yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarımla devir aldığımız hizmet bayrağını daha da ileriye taşımak için çalışacağız.

Herşey Mustafakemalpaşa için…

Tekin UZKINAY

Yönetim Kurulu Başkanı

 


 

Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin UZKINAY, Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olan Mübarek Kadir Gecesi’nin bin aydan hayırlı olarak kabul edildiğine işaret ederek, “Kadir Gecesi, Müslümanların Yüce Yaradan’ı daha fazla anması ve bağışlanma dilemesi gereken, bütün rahmet ve bereket kapılarının açıldığı çok özel bir gecedir. Kalplerimizin aydınlanması için en güzel fırsattır” diye konuştu.​
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bütün insanlığa rahmet olarak indirilen kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in ilk ayetinin gönderildiği gece olan Kadir Gecesi, Yüce Allah’ın özel önemine nail olmuştur. Bu gece, hepimizin rahmete berekete, bağışlanmaya ve olgunluğa ulaşabilmesi için çok önemli bir fırsattır. İslam âleminin bol bol ibadet edip, dualarla geçirmesi tavsiye edilen Kadir Gecesi, inşallah Rabbimizin, inananların yüreğindeki güzel dilekleri kabul etmesine vesile olacaktır.
Başta Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere, yeryüzünde zulüm gören bütün insanların feraha ulaşması, barış ve kardeşliğin kalıcı olması, açlık ve sefaletin yaşandığı yerlerde, daha aydınlık refah dolu bir geleceğin hakim olması en temel dileklerimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün inananlar için, hatalarımızın, günahlarımızın bağışlanması umuduyla, Mübarek Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.