Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY’ın çağrısı üzerine ilçemizde başlatılan kampanya Odamız Üyeleri ve esnafı tarafından olumlu karşılandı.
Kampanya kapsamında gerçekleştirilen üye ziyaret programına başta Tekin UZKINAY olmak üzere Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim ÖZMEN, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Halim YAVUZ ve Genel Sekreter Birol DENİZLİ, iştirak etti.
Bursa Caddesi üzerinde bulunan üyeleri ziyaret ederek ticaret erbabını enflasyonla top yekün mücadeleye davet etti.
Dükkanların camlarına stickerler yapıştırarak üyelerle sohbet eden MKPTSO Yönetimi esnaflarla piyasalar ve ekonomik gelişmeler üzerine de değerlendirmelerde bulundu.
MKPTSO ziyaretleri öncesinde kampanyaya dahil olarak etiketlerini yapıştıran üyelere de teşekkür eden Başkan Tekin UZKINAY, bu geçici süreçte her bireyin sağduyulu bir şekilde üzerine düşen yükümlülüğü yerine getireceğine inandıklarını ifade etti.
Enflasyonla Mücadele Programını Destekliyoruz
Başkan Tekin UZKINAY konuşmasında şunları dile getirdi:
Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.
Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.
Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.
Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.
Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.
Enflasyonla Mücadeleyi Ne Tek Başına Kamu, Ne De Tek Başına Özel Sektör Yapabilir
Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.
Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği , her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.
Firmalarımızın En Geniş Şekilde Katılımı İçin Çalışma
81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.
Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.
Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.
Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla top yekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.
Biz de, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.
İnanıyorum ki, ilçemiz gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.
Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”
Ziyaret edilen üyeler de söz konusu kampanyanın olumlu sonuçları olmasını dileyerek ülke menfaatleri çerçevesinde üreten ve tüketen tüm halkın aynı sorumlulukla davranması gerektiğini ifade ettiler.