Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ve İşkur işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamlandı. Kursa katılan girişimci adayları işletmelerini kurarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunacaklar.
Girişimciliğin gelişmesine ve desteklenmesine yönelik çalışmalar kapsamında Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından girişimcilik konusunda ücretsiz olarak “KOSGEB uygulamalı Girişimcilik” eğitimi verildi.
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, ilçemiz ekonomisine kazandırılan her girişimcinin, başta istihdam ve sosyal refah olmak üzere kentin temel göstergelerinin artması yönünde atılan önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini belirterek, ” Çünkü Ülkemiz ekonomisinin en önemli hedeflerinden biri, girişimcilik ruhunun her kesime yayılmasıdır. Bu hedefe ulaşmak için her kurum ve kuruluşun mutlaka işbirliği içerisinde olması gerekmektedir. Bu işbirliklerinin artması, kentin ekonomik göstergelerini en üst seviyeye çıkmasını sağlayacaktır” dedi.
İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ile Mustafakemalpaşa ekonomisine 25 girişimci daha kazandırmanın gurur ve sevinci yaşadıklarını belirten Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, ” Ülkemizde ve kentimizde girişimcilik konusunda son yıllarda önemli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bizler de Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. İŞKUR işbirliği ile Odamızda gerçekleştirilen eğitimlerden biri de KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleridir.
Bu tür eğitimler projesi olan, yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsattır. Çünkü girişimcilerimizin açacağı işletmelerin büyümesi, gelişmesi her yönü ile İlçemiz ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam, işsizlik probleminin çözümü yolunda çok büyük bir anlam ifade edecektir” şeklinde konuştu.
Eğitimlere katılan ve başarılı olan girişimci adayları işletmelerini kurarak KOSGEB’e başvurmaları ve KOSGEB kurulundan başarı ile geçmeleri halinde, 50 bin TL’ye kadar hibe, 100 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteğinden faydalanabilecekler.