›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

01-04 KASIM 2012 İNOVASYON TÜRKİYE FUARI < geri


< tüm haberler

06-09 Aralık 2012 tarihlerindeki Ar-Ge ve İnovasyon Fuarı, 01-04 KASIM 2012 İNOVASYON TÜRKİYE FUARI olarak değişmiştir. Açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat ERGÜN ve Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ’ın birlikte gerçekleştireceği fuarımızla ilgili detaylı bilgiye www.inovasyonturkiye.com adresinden ulaşabilirler.

Türkiye’nin ilk ve Tek İnovasyon Fuarı:
İNOVASYON TÜRKİYE 2012 FUARI
 
Tüm sektörlerden en yeni, en ileri, Türkiye’de ilk defa sergilenecek yüzlerce projeyi bir araya getirecek İNOVASYONTÜRKİYE 2012 FUARI, 01-04 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜBİTAK ve KALKINMA AJANSLARI’nın desteklediği projeler ve TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’nün patent verdiği en son ürünlerin sergileneceği İNOVASYON TURKİYE 2012 FUARI, bir ilk olmanın yanı sıra, henüz açılmadan sanayicilerin, işadamlarının, girişimcilerin ve medyanın yakından takip ettiği bir organizasyon haline geldi.
İnovasyon ve yeni projeler, icatlar, buluşlar fuarları dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yılardır düzenlenmektedir. Emsallerinin en eskisi olan IENA, 1948 yılından bugüne hiç kesintisiz tam 64 yıldır, Almanya’nın Nüremberg kentinde yapılmaktadır. Bugün gündelik hayatımızın önemli birer parçası haline gelmiş olan tuşlu telefon, tekerlekli valiz gibi çeşitli buluş ve icatlar, dünya prömiyerine IENA’ da çıkmışlardır.
Aynı şekilde İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen GENEVA INVENTIONS 2011, 8 ülkeden 14 üniversite ile birlikte endüstriyel ve ticari şirketler, araştırmacılar, çeşitli kurum ve kuruluşlar, dernekler, özel ve resmi enstitüler ile toplamda 45 ülkeden 765 proje ile 59. kez ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.
Türkiye’de bu farkın kapatılması amacına hizmet edecek olan İNOVASYON TÜRKİYE 2012, gerçek bir ilk olacaktır.
İNOVASYON TÜRKİYE FUARI, öncelikle Türkiye’de, firma ve kuruluşların kendi ar-ge merkezlerinde veya teknopark, tekmer gibi teknoloji merkezlerinde, büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamı sağlayarak hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecektir. İnovasyon kültürü ve patent bilincinin yaygınlaştırılmasına hizmet etmesi fuarın diğer bir hedefidir.
 
4 gün boyunca bir araya gelecek olan girişimciler, yatırımcılar, danışmanlar, uzmanlar, sektör temsilcileri, işadamları ve akademisyenler ile öğrenciler; deneyimlerini paylaşacak, çözüm ortağı bulacak, üretime hazır hale gelmiş projelerine yatırımcı bulacak ve böylece Türkiye’nin teknoloji ihraç eden bir ülke olmasına hizmet edeceği gibi Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma ihtiyacına cevap arayacaktır.
Daha detaylı bilgi için www.inovasyonturkiye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Son 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası