›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

KGF BURSA ŞUBESİ BASIN DUYURUSU < geri


< tüm haberler

Bursa ve Bursa Şubesi hizmet alanında bulunan , Yalova ,Bilecik’te faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere, çiftçilere, esnaf ve sanatkarlar ile serbest meslek mensuplarına daha fazla destek olabilmeyi amaçlayan Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF), 10 Aralık 2014 Çarşamba Günü Saat 14:00’de Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenleyeceği toplantıda KOBİ’ler ile bankacıları buluşturacaktır.

KGF’nin çalışma esasları ile kefalet uygulamalarına ilişkin güncel bilgilerin paylaşılacağı bu toplantıya  hem KOBİ’lerin, hem de İl genelinde görev yapmakta olan bankacıların yoğun katılımı beklenmektedir.  

Teminat  yetersizliği nedeniyle krediye erişmekte güçlük çeken küçük ve orta büyüklükteki işletmelere, çiftçilere, esnaf ve sanatkarlar ile serbest meslek mensuplarına kefalet vermek suretiyle finansmana erişmelerine destek olan KGF, 1993 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. Ortakları TOBB, KOSGEB, kamu ve özel sermayeli 19 banka, TESK, TOSYÖV ve MEKSA olan ve ilk kefalet işlemini gerçekleştirdiği 1994 yılından bu yana onbinlerce KOBİ’ye kefalet desteği sağlayan KGF, KOBİ’lere verdiği kefalet desteği ile bu işletmelerin finansmana erişimlerini kolaylaştıran, kimi zaman da mümkün hale getiren kurumsal bir kefalet kuruluşudur.

KGF’nin kefalet desteğinden KOBİ’ler, KOBİ niteliklerine sahip esnaf ve sanatkarlar, serbest meslek mensupları ve çiftçiler ile arsa/yapı kooperatifleri hariç birlikler ve bu birliklere bağlı kooperatifler yararlanabilmekte olup, işletme ve yatırım finansmanı için ihtiyaç duyulan  her türlü nakdi ve gayri nakdi kredilere kefalet verilmektedir. 

KGF, KOBİ’lerin bankalardan kullanacakları krediler için risk paylaşım esasına göre kefalet vermekte, KOSGEB, TÜBİTAK ve TTGV’nin sağladığı kamusal destekler ile Eximbank kredilerinin yararlanıcılarına ise kredi/destek tutarının tamamı üzerinden kefalet limitleri dahilinde kefil olmaktadır.   


KGF-Bursa Şubesi  
Adres:    BURSA TİCARET SANAYİ ODASI BİNASI Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cad. 2. Sokak No :2
Nilüfer / BURSA
Telefon: 224 / 275 17 82

 
Son 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası