›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

Kobi'lere sıfır faizle bilgisayar ve internet < geri


< tüm haberler

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türk Telekom, KOBİ’lerin elektronik ortamda iş yapabilmeleri için kolları sıvadı. Bilgisayarsız ve internetsiz KOBİ kalmaması için sıfır faizle kredi imkânı sağlanıyor.

Projeye göre işletmeler, bilgisayarlı sisteme, internet bağlantısına ve bir web sitesine sahip, sanal ortam üzerinden iş bağlantıları, elektronik ticaret yapan, tüm müşteri ilişkilerini ve iş süreçlerini bilgisayar ortamında yöneten e-KOBİ’lere dönüştürülecek. Bu kapsamda alınan tüm teknik donanımların kurulumları ücretsiz yapılıyor. Yıl sonuna kadar 200 bin KOBİ’ye ulaşmayı hedeflediklerini belirten KOSGEB Başkanvekili Bayram Mecit, Türkiye’de KOBİ’lerin halen yüzde 70’inin bir web sitesi olmadığını, yüzde 94’ünün e-ticaret imkânlarından yoksun olduğunu, yüzde 66’sının dünya ile bağlantı kuramadığı için ihracata yönelemediğini belirtti.

İşletmeler büyüklüklerine göre 4 ayrı kredi düzeyinden birine başvuruda bulunabiliyor. Kredilerin büyüklüğü ise 25 bin, 15 bin, 7 bin 500 ve 2 bin YTL. KOBİ, anaparayı 24 ay boyunca 3 aylık dönemlerle geri ödeyecek. Proje ayrıca İntel, Microsoft ve Yurtiçi Kargo tarafından destekleniyor. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş da e-İTO’yu hayata geçirmek üzere olduklarını belirterek, kâğıtsız, kalemsiz, trafiğe girmeden hizmet vereceklerini belirtti. Tanıtımın ardından gerçekleştirilen ayrı bir protokolle e-imza uygulaması da resmen hayata geçirildi.Son 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası