›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

SIFIR FAİZLİ CAN SUYU KREDİSİNE MÜRACAATLAR BU GÜN BAŞLIYOR < geri


< tüm haberler

KOSGEB tarafından KOBİ’lere verilen “Cansuyu Kredisi” için başvuralar devam ediyor. 19 Aralık tarihinde sona erecek müracaatlar için işletmelerinin bu fırsatı iyi değerlendirmesi.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), tarafından imalatçı esnaf ve sanatkarlarla KOBİ’lere yönelik 150 milyon YTL’lik ek kaynak sağlandığını bildirdi.

Bu kaynaktan istifade etmek isteyen üyemiz işletmelerinin ilimiz Sinerji Odasına giderek eksikliklerini tamamlamaları gerekmektedir. “Kredi değerlendirmesi başvuru sıralamasına göre yapılacağından önce başvuranlar değerlendirmeye alınabilecektir, dolayısı ile işletmelerimizin işlemlerini tamamlamaları noktasında çok hızlı davranmaları gerekmektedir.” dedi.

17-18-19 Aralık 2008 tarihlerini kapsayan üç günlük ek sürenin üyelerimiz tarafından iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

3 ay ödemesiz 12 ay vadeli sıfır faizle, İmalatçı esnaf ve sanatkar ile 2008 yılı Ekim ayı itibariyle çalışan sayısı 9’a kadar olan mikro ölçekli KOBİ’lere 25 bin YTL, pozitif ayrımcılık uygulayarak imalatçı kadın esnaf ve sanatkarlara ise 30 bin YTL kredi verilecektir.

KOBİ’lerde ise Ekim ayı itibariyle 9’un üzerinde çalışanı olanlara, bu sayının üzerindeki çalışan başına 2 bin YTL artı kredi sağlanacaktır. Böylelikle, 35 çalışanı olan bir KOBİ, 9’a kadarki çalışanı için 25 bin YTL alacak, artı 26 çalışanı için de 52 bin YTL olmak üzere toplam 77 bin YTL kullanabilecektir.

Krediler 7 banka aracılığı ile uygulanacak olup, bu bankalar Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Fortisbank olarak belirlenmiştir.

2008 yılında yine KOSGEB tarafından uygulanan “Cansuyu kredisinden” daha önce yararlanmış olan imalatçı esnaflarımız dışındaki bütün imalatçılar ve KOBİ statüsündeki imalatçılar kredilere müracaat edebilirler.”Son 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası