›  Tescil ve Kayıt     ›  Üyelerimiz     ›  Aidat Sorgulama    ›  İletişim

Sık Kullanılanlara Ekle   |   English   |   Ana Sayfa


 
ANKET

Oda işlemleriniz zamanında yapılıyor mu?

Evet

Hayır

   Sonuçları Göster

 
 E-Posta Listesi

E-Posta listemize kayıt olun yeniliklerden haberdar olun.

Ad, Soyad :
E- Posta :
 

Mustafakemalpaşa Kadın Girişimciler Kurulu Basın Açıklaması < geri


< tüm haberler

Kadın girişimciliği konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kuruldur. Kurul aynı zamanda kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme, desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlanması için TOBB’nin 156 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile bir Kadın Girişimciler Kurulu oluşturulmuş olup odamızı temsilen bu kurula Figen DEMİRTAŞ görevlendirilmiş bulunmaktadır.

Kadın girişimciler kurulu ilçe başkanı Figen DEMİRTAŞ’ın eşliğinde aşağıda belirtilen görevleri yönetmek üzere ilçemizde bir yönetim kurulu oluşturulmasına karar vermiş bulunmaktayız

1- Kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek

2- Kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları yaratmak. Bu kapsamda

a) Girişimcilik veya gelir yaratma gibi becerilerini gerçekleştirmek isteyen kadınlara bunu nasıl yapacaklarını öğrenmeleri için öğrenme ortamlarını hazırlamak.
b) Girişimci ruhu kişilere, bu özelliklerini daha etkili ve verimli kullanabilmelerini sağlayacak ve iş kurmayı düşünenlere kuruluş ve devamındaki işi sürdürme süreçlerinde ihtiyaçları olacak temel bilgileri vermek ve yol göstermek amacıyla girişimcilik eğitimleri düzenlemek.
c) Kadın girişimcilere yenilikler ve iş yaşamı ile ilgili konular hakkında bilgi vermek amacıyla seminer, panel ve bunun gibi eğitim etkinliklerinde bulunmak. 
d) Lise ve üniversitelerde girişimcilik dersleri, seminerleri, panelleri düzenlemek.
e) Kadın girişimcilerin bilgi ve deneyimlerini birbirleri ile paylaşmalarını sağlayarak, varsa sorunlarına çözüm bulmaya çalışmak.

3- Kadın girişimciler kurulu, eğitimlerin ve kapasite geliştirmenin yanı sıra kadın girişimcileri iş kurma ve işlerini başarılı bir şekilde sürdürme sırasında da desteklemek.
Bu kapsamda;
a) Kadın Girişimcilerin deneyimli girişimciler yanında staj yapmalarını sağlamak.
b) Yurt dışında, özellikle AB ülkelerinde yabancı girişimciler yanında kısa süreli staj imkanları yaratmak.
c) Koçluk sistemi geliştirerek yeni iş kuran girişimcilere deneyimli girişimciler tarafından belli sürelerde destek sağlamak.
d) Kadın girişimcilerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturulması amacıyla eğitim programları ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenlemek.
e) İlçe ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak tedbirleri belirlemek ve bu sektörlere kadın girişimcileri yönlendirmek ve teşvik etmek.
f) Kadın girişimcilerin Sivil Toplum Kuruluşlarında, yerel yönetimlerde görev almalarını teşvik etmek.
g) Konuların özelliklerine göre çalışma grupları oluşturmak.

Yukarıda belirttiğimiz amaçları gerçekleştirmek ve ilçemiz ekonomisine katkıda bulunmak üzere aşağıda isimleri yazılı kişiler ilçemizde kadın girişimciler kurulu yönetim kurulunu oluşturmuş bulunmaktayız.

Yönetim Kurulu Başkanı  Figen DEMİRTAŞ
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Gülistan HEPİLERİ
Yönetim Kurulu Üyesi  Ebru Özdemir MERCAN
Yönetim Kurulu Üyesi  Sevinç İŞTAR
Yönetim Kurulu Üyesi  Ayla TABAK
Yönetim Kurulu Üyesi  Esra YILMAZSon 5 Haber

• GİRİŞİMCİ KADINLAR EKONOMİNİN KUTUP YILDIZLARI OLACAK
• MUSTAFAKEMALPAŞA TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI ORTAYA ÇIKARTMAK İÇİN BAŞLATTIĞI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR.
• TSO BAŞKANI İBRAHİM DIRAKMAN’DAN BASIN BAYRAMI MESAJI
• Mustafakemalpaşa ve Karacabey Oda & Borsa Birliktelik Toplantıları devam ediyor…
• TOBB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ODAMIZI ZİYARETİ
» tüm haberler
  2008. Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası