Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliği ile düzenlenen 5. Seviye Motorlu Kara taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavına girerek belge almaya hak kazanan oda üyelerimize ve İlçemizde ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeline belge takdim töreni düzenlendi.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tekin UZKINAY konuşmasında;

Bilindiği üzere, Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilmiştir.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi odası olarak bu sektörde hizmet veren oda üyelerimizi ve ilçemizde bu sektörde faaliyet gösteren meslek odası üyelerini de bilgilendirerek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği inisiyatifi ile kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi ile yapmış olduğumuz ortak çalışma neticesinde burada belge almaya hak kazanan kursiyerlere belgelerini taktim etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Fark edildiği üzere tüm sektörler her geçen gün gelişmekte ve üyelerimize yeni yükümlülükler getirmektedir. Mesleki Yeterlilik belgelendirmesi zorunlu tutulan mesleklerde yapılan düzenleme ile belgesiz çalışmak mümkün değil.
Bizlerde oda yönetimi olarak üyelerimize bu yükümlülükleri yerine getirmelerinde ve mevzuata uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmeleri için destek sağlamaya da devam edeceğiz.

5. Seviye Motorlu Kara taşıtları Alım Satım Sorumlusu sınavına girerek belge almaya hak kazanan oda üyelerimizi tebrik ediyor iş hayatlarında başarılar diliyorum dedi.
sınavda başarı olan katılımcılara belgelerini Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim ÖZMEN ve Yönetim Kurulu Üyesi Halim YAVUZ takdim etti.