Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Uzkınay, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır, Yenişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bolaca ve Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun, beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Burası sizin kendi eviniz. Bu iş bir takım çalışmasıdır. Kuş alayıyla uçar. Hiçbir kuş tek başına mesafe kat edemez. TOBB’da bir başarı varsa bütün oda / borsa başkanlarımın ortak başarısıdır” dedi.

“Evin içinde huzur varsa başarı gelir” diyen Hisarcıklıoğlu, “Bugüne birlik ve beraberlikle geldik. Bu başarının gerçek sahibi ve mimarları 365 oda ve borsamdır. Başarısız olan bir şey varsa bunun faturası da benimdir. Verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Heyet adına konuşan Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da “Sizi çok seviyoruz. İl ve ilçe oda / borsaları olarak, kayıtsız şartsız arkanızdayız” dedi.

Başkanlar Ziyareti Değerlendirdi

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, ziyaret sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Seçim dönemleri bitti. Asıl seçim dönemi şimdi. Rifat Bey’in arkasında, yeni vizyon ve hedeflerle beraber Bursa ili oda ve borsa olarak hep beraber buradayız. Bursa olarak Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız. Bu başarıların inşallah bölge ve ülke ekonomisini, TOBB çıtasını bir yukarı daha götüreceğine inanıyoruz. Desteğimiz tamdır Sayın Başkanımıza” dedi.

Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır da “Yönetim kurulu başkanı olarak üyelerimiz bize destek verdiler. Tekrar buraya göreve nasip ettiler. İnşallah bundan sonraki süreçte Gemlik zeytini için daha iyi çalışmalarda bulunacağız. Hedeflerimizden bir tanesi coğrafi işaretli zeytini şu anda tescil ettirdik. İşte o seneden beridir çalışmalarını yapıyoruz. Bundan sonraki hedeflerimizden bir tanesi de lisanslı depoculuğu Gemlik’e kazandırmak. Rifat Başkanımıza da bundan sonra bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Her zaman yanımızda oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de biz de Başkanımızın her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu ise “Bu dönemde üyelerimizin de teveccühü ile büyük bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz borsa seçimlerinde, yönetimimizle birlikte adaylığımız sürecinde, yeni başkan olduk ve göreve de başladık. Ülkemizin değişen bu konjonktüründe biz TOBB’da Rifat Bey ile birlikte, inşallah onun önderliğinde yol kat edeceğimizi düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte de Rifat Beye yapacağımız desteğinde sonuna kadar arkasında olacağımızı bildiriyoruz. İnşallah Bu sürecin hepimize ve ülkemize de hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü de “İnşallah yeni dönemde de Başkanımızı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yeni hizmetleri, yeni görevleri en güzel şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Yeni projelerimiz de var. Mesleki eğitim projesi var. Onu da gerçekleştireceğiz bu yeni dönem içinde. Bu okulu şehrimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Yenişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bolaca ise “Ziyaretimizin sebebi Başkanımızın yanında olmak ve önümüzdeki dönem tekrar Başkanımız olarak görmek” dedi.