Bursa TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, eğitime yapılan yatırımdan kimsenin zarar etmeyeceğine vurgu yaparak, “Biz çocuklarımızı iyi eğitirsek, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edersek, bizim önümüzde kimse duramaz” dedi.​

Bursa TSO Başkanı İbrahim Burkay’ın evsahipliğinde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak, Bursa’ya yeni bir eğitim tesisi kazandırıyoruz. Oda-Borsa camiası olarak, beni en çok, işte bu okul binalarımız gururlandırıyor. Zaman zaman da bana soruyorlar; ‘Başkan, eğitim yatırımlarına niye bu kadar önem veriyorsun’ diye. Bakın ben bir iş adamıyım. İş dünyasında yaptığınız her yatırımın riski var. Yatırımı yaparsınız, kar da edersiniz, zarar da edersiniz. Ama tek bir yatırım var ki, onu yaptığınız zaman asla zarar etmezsiniz. O da eğitime yaptığınız yatırım. O hep kar yazar. Siz kazanırsınız, şehrimiz kazanır, ülkemiz kazanır. Zenginleşmenin, birlik ve beraberliği tesis etmenin yolu da, eğitimden geçer. Yine bizim inancımıza göre, 3 Kişinin amel defteri kapanmaz: Geride hayırlı bir evlat bırakan, Hayırlı bir ilim bırakan. Ve hayırlı bir eser bırakan.

Ölümden sonra da sevap kazanmaya devam edersiniz” dedi.

-TOBB 81 ilde eğitim yatırımı yaptı

Bu konuda kendilerini teşvik eden, yardımcı olan, Vali İzzettin Küçük’e, bu okulun Bursa’ya kazandırılmasını sağlayan; Bursa TSO Başkanı İbrahim Burkay ve Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı’ya teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, “Bursa hakikaten çok şanslı bir şehir. Bir çok üyemiz, eğitim konusunda Bursa’ya çok ciddi katkılar sağladı” diye konuştu.

TOBB olarak her zaman önce eğitim dediklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, 81 ilin hepsinde eğitim yatırımı yaptıklarını ve  yapmaya devam ettiklerini belirtti. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan, TOBB ETÜ’yü kurduklarından söz eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Biliyoruz ki, eğitime yatırım, ülkeye en büyük hizmettir. Çünkü bir ülke ne kadar eğitimliyse, o kadar zengin olur. O halde, Analar, babalar, kızlarımızı okutacağız! Erkeklerimizi okutacağız. Onlar sadece sizin değil, bu ülkenin evlatları! Onlara ihtiyacımız var. En iyi şekilde yetiştirmemiz lazım. İnşallah hep birlikte açılışını yaptığımız bu okulda, gençlerimiz en iyi şekilde eğitim alacak. Bursa’nın ve ülkemizin daha da gelişmesini sağlayacak.”

Hisarcıklıoğlu, Okul açılışının ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Okulun hemen yanında yapılan Cami’nin açılışına katılarak, ‘hayırlara vesile olması’ dileklerini iletti.

Programa Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Tekin UZKINAY, Yön.Krl.Bşk.Yrd İbrahim ÖZMEN, Yönetim Kurulu Üyesi Halim YAVUZ, Meclis Başkanı İbrahim DIRAKMAN, Meclis Başkan Yrd. Suat KIRAY, Meclis Üyesi Fevzi OKUMUŞ  ve Genel Sekreter Birol DENİZLİ katılım sağladılar.