Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası

Ticaret Bakanlığı Devlet Destekleri Eğitimi

Bilindiği üzere, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlığımızın görev alanı dahilindekikonularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmektedir.Ayrıca, 18 Ağustos ve 25 Ağustos 2022 tarihli Resmî Gazetelerde yayımlanan 5973 ve 5986Sayılı İhracat ve E-İhracat Destekleri Hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile Bakanlığımızın Yeni Nesilİhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli yürürlüğe girmiştir.Bu çerçevede, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, 8 Şubat 2023 tarihinde ekte yer alan programkapsamında çevrimiçi olarak “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı”gerçekleştirilecektir.

Seminer programına katılım ücretsiz olup; seminere katılmak isteyenlerin 5 Şubat2023 tarihi saat 17.00’ye kadar aşağıda yer alan linkten online kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Söz konusu eğitim programına katılımınız hem T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan YeniNesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın güncel online hizmetleri vegünümüz dış ticaretinin en önemli konularında deneyimli uzmanların sunumlarını izleme, bu konulardabilgilerinizi geliştirme ve uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıt alma olanağı bulacak olmanız hem demevcut ihracatınızın daha da geliştirilmesi, yurt dışı pazarlardaki rekabet gücünüzün artması ve yenipazarlara açılımınız açısından önem arz etmektedir.
Kayıt yaptıran katılımcıların mail adreslerine 7 Şubat 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linkigönderilecektir.
Bu sebeple, katılımcıların iletişim bilgilerini doğru girmeleri önem arz etmektedir.

Kayıt Linki: http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/

Ek:8 Şubat 2023 Eğitim Programı Akışı

indir